news

Basen z widokiem

Cierpiący na agorafobię nie mają czego szukać w nowo otwartym hotelu, stanowiącym część kompleksu Marina Bay Sands Skypark. Wypoczywający przy basenie goście mogą podziwiać panoramę Singapuru z wysokości 55. piętra. Jeśli nie stać cię na noc w hotelu, za 20 dolarów możesz kupić wejściówkę na taras. Mieści się na nim podobno 900 osób.

Basen ma długość 150 metrów, ale cały taras ma powierzchnię trzech stadionów piłkarskich. Podobno spacer od końca do końca zajmuje około 20 minut. Do budowy zużyto 7 tysięcy ton stali.

Taras opiera się na trzech budynkach. Jego atrakcja, czyli basen, to największy tego typu zbiornik na tej wysokości. Zresztą bicie rekordów to specjalność Skyparku. Budowa pochłonęła 6 miliardów dolarów. To nie pomyłka, tylko koszt oficjalnie najdroższego hotelu świata. Emirates Palace Hotel w Abu Dhabi, który powstał za kwotę 3 miliardów dolarów, może się teraz schować.

Wstęp do tak kosztownego budynku musi gwarantować zwrot inwestycji, więc na przykład aby odwiedzić kasyno trzeba wydać 70 dolarów. W kompleksie mieszczą się pokoje hotelowe, kasyna, sklepy, teatry i muzeum. Nie podano tylko ceny doby hotelowej. Zapewne na miejscu można ponegocjować. [Kat Hannaford/giz, La Repubblica, DesignBoom]

podobne treści

 • salet007

  Widok z góry o.O Szacun.

 • Anonim

  Przesadzić z prędkością pływania w tym hotelu można tylko raz w życiu.

 • Mateusz Rodak

  nie wyobrażam sobie pływania w takim basenie. musi wiać jak nie wiem co! Kto był na takich wysokościach wie, o czym mówię (np. CN Tower)

 • stefani14

  o boze :D to jest teraz moje marzenie ten basen :D

 • maiikeru

  Basen nie jest na krawędzi, poniżej jest jeszcze wystający taras, ale widok robi wrażenie.