news

Barnes & Noble wypuści aplikację do książek na iPada. Co na to Apple?

Zgodnie z tym, co sugerowaliśmy wcześniej, wydawnictwo Barnes & Noble ma stworzyć aplikację do e-booków na iPad, dzięki której będzie między innymi można kupować w sklepie internetowym B&N. O ile Apple się na to zgodzi.

Skoro Apple dopuścił mikropłatności w aplikacjach na iPada, to ciekawe czy pozwolą na aplikację z wbudowaną księgarnią. W sumie, czemu nie? Problem w tym, że ta aplikacja stanowiłaby konkurencję dla analogicznego produktu Apple’a – iBooks.

To, że Barnes & Noble próbuje czegoś nowego, nie dziwi. Sporo im jeszcze brakuje do lidera rynku księgarni internetowych, czyli firmy Amazon. Tak naprawdę Amazon nie ma bezpośredniej konkurencji. Dlatego sklepy starają się wprowadzić swoje aplikacje na wszelkie możliwe urządzenia.

Nawet, jeśli takie aplikacje pojawią się na iPadzie, jak długo przetrwają, nim Apple wykaże się instynktem samozachowawczym i ukróci konkurencję? [Electronista]

podobne treści

  • xxx

    I to jest chore. To są skutki tworzenia tzw. ekosystemu. Klient ma z tego nie wiele korzyści. Tak naprawdę aby pozostać uczciwym klientem, trzeba będzie mieć tablet zarówno od apple (np. gierki), kindle (aby czytać książki zabezpieczone drm), nooka również jak się zdecydujemy na treść oferowaną przez danego dostawcę. To wszystko to krok wstecz, z komputerów jako uniwersalnych maszyn, uczyniono głupie zabaweczki