news

Barbie z Tybetu

Jak wiemy, ponad 3 lata temu, koncern Mattel (twórca lalki Barbie) musiał wycofać 18 milionów zabawek ze względu na zbyt słabo przymocowane magnesiki, które stanowczo za łatwo poddawały się dziecięcym rączkom. Małe brzuszki reagowały na ciała obce made in China perforacją jelit i stanowczo o dobrej zabawie tymi zabawkami nie mogło być mowy. 

Barbie ma na pieńku z Chinami, koncern stracił wiele na tym incydencie. Co więcej Chiny to kraj podróbek, więc o ochronie towarów z logo Mattel nie może być mowy. Dochodziło do tak drastycznych sytuacji, jak samobójstwo jednego z podwykonawców Mattela na rynku chińskim – na wieść o cofnięciu prawie miliona zamówionych egzemplarzy i licencji na eksport, prezes Lee Der Industrial powiesił się w swojej fabryce. 

To teoretycznie stare dzieje, nowi mali odkrywcy budują swój świat dzięki (między innymi) chińskim zabawkom. Jeżeli ich rodzice trafią na chiński bazar, będą mogli im sprawić takie oto namiastki Barbie poubierane w chińskie lokalne stroje. Przypominające stroje zakazanego Tybetu.  

podobne treści

  • zbok_onanista

    wygladaja jak wibratory mojej siostry