wtf

Barbie podbija Marsa

Zaprojektowana w 1958 roku lalka Barbie zdążyła mieć już całkiem sporo wcieleń. Jednym z ostatnich jest Mars Explorer Barbie.

Jak można się łatwo domyślić lalka Mars Explorer Barbie została wyposażona w „stylowy skafander kosmiczny z różowymi elementami odblaskowymi, hełm, plecak kosmiczny i specjalne różowe kosmiczne buty”. Jednak nigdy nie wpadłbym na to, że ta wersja Barbie zostanie opracowana przy współpracy z NASA. Przynajmniej tak twierdzi producent czyli firma Mattel.

Nie do końca wiadomo jaki wkład miała NASA w tworzenie tego modelu Barbie. Na pewno nikt z agencji nie pomagał w projektowaniu „stylowego skafandra kosmicznego” czy pozostałych dodatków, ponieważ nie wyglądają one jakby mogły wytrzymać starcie z marsjańską atmosferą. Inna rzecz, że gdyby zajęło się tym NASA, lalka nie kosztowałaby 13 dolarów.

Oficjalna premiera marsjańskiej Barbie została zaplanowana w taki sposób, by zbiegła się w czasie z rocznicą lądowania na Marsie łazika Curiosity. Teraz Barbie jest już gotowa do tego by „dodać trochę różu powierzchni Czerwonej Planety”.

Choć po raz pierwszy producent współpracował z NASA podczas tworzenia lalki Barbie, nie jest to pierwszy model, który odwołuje się do eksploracji kosmosu. W 1965 roku stworzono Barbie Miss Astronaut, która doczekał się nowej wersji po dwudziestu latach. Z okazji 25 rocznicy lądowania na księżycu wydano także serię kosmicznych dodatków dla Barbie. W 1998 roku pojawił się natomiast model Space Camp Barbie.

Na opakowaniu Mars Explorer Barbie znalazły się informacje na temat kobiet, które brały udział w amerykańskim programie kosmicznym, a sam producent twierdzi, że lalka ma „inspirować dziewczynki do odkrywania i sięgania do gwiazd.”

podobne treści