news

Banalnie prosta reinstalacja nadchodzącego Windows 8


Wszystko wskazuje na to, że Microsoft nareszcie położy kres odwiecznym, zuchwałym wyprawom do przeżartych kurzem otchłani, gdzie, jak głosi legenda, znajdują się miejsca spoczynku wszystkich dawno przehulanych płyt z Windowsem.

Według świeżych doniesień, najnowszy Windows 8 ma być wyposażony w bardzo prostą w obsłudze, innowacyjną funkcję reinstalacji systemu bezpośrednio z jego pozycji, bez konieczności korzystania z jakiegokolwiek rodzaju tradycyjnych dysków zewnętrznych. Od teraz, by przeprowadzić gruntowny remont zaśmieconego, a przez to też znacznie wolniej działającego systemu, nie trzeba już będzie przekopywać się w poszukiwaniu płyty przez sterty zepchniętych pod łóżko rupieci. Wystarczy tylko kilka kliknięć.

Nowa funkcja ma umożliwiać dokonywanie reinstalacji OS-u w dwóch bardzo mało skomplikowanych opcjach. Wybranie pierwszej z nich pozwoli na zachowanie na dysku, mimo resetu, najważniejszych dokumentów lub plików, które zostaną pominięte przez system w procesie jego oczyszczania. Wygodne. Skorzystanie z drugiej opcji doprowadzi zaś do całkowitego wyczyszczenia dysku i w konsekwencji do utraty wszystkich zgromadzonych na nim plików. Wielbiciele słynnej frazy „format C:/” powinni być ukontentowani.

Trzeba przyznać, że całość prezentuje się co najmniej bardzo obiecująco.

[slashgear]

podobne treści