krótka piłkanewsWiadomość główna

Ballmer ustępuje po 13 latach na stanowisku CEO Microsoftu


Ha, to ci dopiero wiadomość! Po niemal 14 latach na stanowisku dyrektora generalnego firmy, CEO Microsoftu, Steve Ballmer już wkrótce pożegna się ze swą długo piastowaną posadą.

Jak w krótkim oświadczeniu poinformował dziś media sam Microsoft – Ballmer pozostanie na stanowisku maksymalnie przez najbliższych 12 miesięcy, do czasu aż specjalnie powołana komisja nie znajdzie dla niego godnego następcy. Obecny CEO giganta z Redmond jest związany z firmą już od 1980 roku, a na obecną posadę został awansowany mniej więcej 13 lat temu. Jakkolwiek nie oceniać jego długiej kadencji – w tej branży to naprawdę szmat czasu.

Według wstępnych zapewnień MS, pomimo odejścia z piastowanego stanowiska, Ballmer pozostanie w najbliższym otoczeniu giganta i będzie współpracował z nowym dyrektorem generalnym firmy nad realizacją długofalowej strategii rozwoju, nakreślonej jeszcze za czasów jego 13-letnich rządów. Według samego Ballmera, głównym powodem jego rezygnacji z posady CEO Microsoftu jest najzwyklejsza w świecie chęć rychłego przejścia na zasłużoną emeryturę. Coś mi się jednak wydaje, że może to się okazać nieco zbyt prostym wytłumaczeniem. Jak tylko dowiemy się czegoś nowego w tej sprawie, z pewnością damy wam znać.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści