gry

Baldur’s Gate trafi na iPada

Na fali retro, która pojawiła się ostatnio, wypływają informacje o kolejnych klasycznych tytułach, dostosowywanych do współczesnych realiów. I tak się akurat złożyło, że z dniem polskiej premiery nowego iPada, dowiedzieliśmy się o premierze Baldur’s Gate, właśnie na tą platformę.

Baldur’s Gate: Enhanced Edition i Baldur’s Gate II: Enhanced Edition, trafią na wyświetlacz Retina już w te wakacje. Ale czy gra która ma już trzynaście lat ma jeszcze dziś szanse cokolwiek zarobić? Deweloperzy twierdzą oczywiście, że tak. Zdecydowali się jednak na kilka zmian w oryginalnej grze. W obu poprawiony i dostosowany do nowych warunków będzie Infinity Engine. Do pierwszej części dodany zostanie także dodatek Opowieści z Wybrzeża Mieczy, dodatkowe misje oraz nowy członek drużyny.

Największym jednak wyzwaniem jest dostosowanie całego interface’u do ekranu dotykowego. Relatywnie małe buttony, małe sekcje dialogowe i złożone menu byłyby wyjątkowo trudne do obsłużenia przy pomocy iPada.

Obie gry pojawią się także na PC. Ciekawe czy w ramach odświeżania starych tytułów Blizzard zdecyduje się wypuścić pierwszą część Star Crafta na tablety;-)

[BaldursGate via The Verge]

podobne treści