aplikacjegadżety

Automat z cyfrową treścią

Na rynku przybywa urządzeń wykorzystujących technologię NFC, ale minie jeszcze sporo czasu zanim stanie się ona standardem przesyłania danych lub płatności zbliżeniowych. W międzyczasie można starać się naleźć nowe zastosowania tej technologii. Tak jak niemiecka agencja Razorfish, która przygotowała automat z cyfrowymi treściami.
Z wyglądu przypomina on automat na prezerwatywy, ale nie dajcie się zwieść, kupić w nim można tylko cyfrowe treści. W miejscu, z którego normalnie odbieralibyście wybrany produkt, zainstalowano terminal NFC, do którego przystawiamy telefon. Oczywiście dopiero po tym, jak za pomocą monet uiści się odpowiednią opłatę.

W prototypowym urządzeniu zbudowanym z metalowego automatu, Samsunga Galaxy Tab, dwóch mikrokontrolerów i czytnika NFC nie można wybrać treści jaka jest zostanie wysłana na telefon – urządzenie losuje treści które trafią na telefon. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by napisać aplikację, która, za odpowiednią opłatą oczywiście, dozowała by klientom ebooki, aplikacje, nagrania czy filmy.

[Emerging Experiences via The Verge]

podobne treści