gadżety

Augmented Reality, które pozwoli kontrolować wirtualne obiekty

Przez lata Augmented Reality było jedynie domeną fantastyki naukowej. Jednak w ostatnim czasie AR staje się powoli rzeczywistością. No, może nie można jeszcze zamówić sobie okularów AR z dostawą do domu, ale chwila ta coraz bardziej się zbliża zwłaszcza, że Google wystąpiło już do FCC o zatwierdzenie specyfikacji Google Glass. Ale nie tylko Google interesuje się tym tematem. Startup o nazwie „meta” dołącza do wyścigu i obiecuje okulary, dzięki którym użytkownik będzie mógł kontrolować wirtualne obiekty.

„Meta” zostało założone dopiero w grudniu zeszłego roku ale już teraz może pochwalić się umową o współpracę z Epsonem. Założyciel firmy Meron Gribetz chciałby by, w odróżnieniu od Google Glass, które mają „jedynie” nakładać obraz cyfrowy na rzeczywistość, jego produkt pozwalał na kontrolowanie wirtualnych przedmiotów za pomocą gestów.

Dwuczęściowy system składać się ma z okularów Epson Moverio oraz małego urządzenia, które ma działać jak Kinect. Całość wykorzystywać będzie oprogramowanie rozpoznające gesty rąk użytkownika w trójwymiarowej przestrzeni, dzięki czemu będzie mógł on podejmować interakcje z obiektami wyświetlanymi przez okulary.

„Meta” już w najbliższej przyszłości zamierza zainteresować deweloperów swoim SDK, ale potencjalna data premiery urządzenia nie jest jeszcze znana. Interesujące będzie zobaczyć, jakie aplikacje zostaną ostatecznie stworzone na tę platformę i jak będzie ona sobie radzić jako konkurencja dla Google Glass.

Na stronie „meta” możecie zobaczyć nagranie prezentujące potencjalne zastosowania tej technologii.

podobne treści