bizneswynalazki

Audi chce udostępnić klientom wirtualną jazdę testową

Możliwości, jakie oferuje technologia VR zaczynają być dostrzegane poza tradycyjnie rozumianą branżą technologiczną. Przykładowo Audi zamierza dzięki niej oferować wirtualne jazdy testowe.

O planach firmy poinformował podczas konferencji Automotive News World Congress Luca de Meo, członek rady nadzorczej Audi odpowiedzialny za sprzedaż i marketing. Według niego, firma planuje uruchomić testowy program o nazwie Audi Virtual Reality Experience, który, oprócz oferowania wirtualnej przejażdżki wybranym modelem Audi, pozwoli też potencjalnym klientom na dostosowanie wyposażenia samochodu ze szczególnym uwzględnieniem wyglądu wewnętrznego.

Pomysł wirtualnej jazdy testowej nie jest nowy, podobne rozwiązanie promowane było już w ubiegłym roku przez Volvo, ale w przypadku Audi wydaje się, że nie skończy się tylko na jednym eksperymencie. Firma już od jakiegoś czasu współpracuje z Samsungiem, wraz z którym już jakiś czas temu stworzyła wirtualne środowisko do prezentacji samochodów, które w pewnej części korzystało z gogli Samsung Gear VR.

Niestety na razie nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie Audi planuje zrealizować te zapowiedzi.

podobne treści