news

Atak na stronę PISM z powodu „antyirańskiego szczytu”

Nie milkną echa konferencji bliskowschodniej, która odbyła się w tym tygodniu w Warszawie. Jednym z nich jest dzisiejszy atak hackerski na stronę Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych to państwowa jednostka powołana do prowadzenia działalności badawczej, analitycznej, szkoleniowej i archiwistycznej w obszarze spraw międzynarodowych, który podlega Ministerstwu Spraw Zagranicznych. W założeniu jego ekspertyzy mają pomagać naszym dyplomatom, teraz ośrodek sam potrzebuje pomocy. Jego strona internetowa została dziś zaatakowana i wszystko wskazuje na to, że w odpowiedzi na konferencję, która odbyła się w tym tygodniu w Warszawie.

Na głównej stronie PISM pojawił się bowiem komunikat od hackerów z „Triple A Group”. Te trzy razy „A” oznaczają według nich, że grupa jest „antysyjonistyczna, antyamerykańska i antysaudyjska”.

„Jako pokojowy naród, który nie rozpoczął wojny od kilku stuleci, Iran zawsze był jedną z ofiar terroryzmu prowadzonego pod wodzą Stanów Zjednoczonych i reżimu Syjonistów,” piszą hackerzy „Antyirański szczyt w Polsce, rozpoczęty przez rządy wspierające terrorystów zniszczy reputację Polski i jej wiarygodność jako niezależnego państwa. Mieszkańcy Polski nie będą mieli z niego absolutnie żadnych korzyści.”

W deklaracji po konferencji bliskowschodniej w Warszawie nie padło słowo „Iran”. Obecnie strona PISM nie działa.

podobne treści