newstablety

Asus wypuszcza swój pierwszy tablet HD – Asus Transformer Infinity

W ramach rozszerzania swojej oferty tabletów, Asus przedstawia kolejne modele. Seria Infinity wygląda w zasadzie jak tablety serii Prime, jednak jest on nich dużo wydajniejsza. Dodatkowo urządzenia są pierwszymi tabletami Asusa, które wyświetlają obraz w rozdzielczości 1920×1200.

Przedstawione dziś dwa modele różnią się między sobą jedynie procesorem. Wersja z Wi-F wyposażona jest w procesor Tegra 3 taktowanym 1,6 GHz, w wersji obsługującej LTE znajdziemy procesor Snapdragon S4 1,5 GHz.

Oba modele mają 8,5 mm grubości, 10,1 calowe ekrany o rozdzielczości 1920×1200, 1 GB RAM oraz 16, 32 lub 64GB wbudowanej pamięci. Kamery z tyłu urządzeń będą miały 8 megapikseli, zaś kamera skierowana na użytkownika 2 megapiksele. Urządzenia pracować będą pod kontrolą Androida 4.0 a bateria wystarczyć ma na 10 lub 16 godzin pracy, w zależności od tego, czy Infinity podpięty będzie do klawiatury.

Aluminiowe tablety ważyć będą 586 gramów, a do sklepów trafią w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Asus oficjalnie nie podał jeszcze ceny, jednak spekuluje się, że, jak na tablety, nie będą tanie – 599-799 dolarów.

[Anandtech]

podobne treści

  • Albundi

    Po górnym pasku chyba możemy przypuszczać, że GPS został naprawiony :)