newstabletyWiadomość główna

Asus pracuje nad tańszym wariantem… Nexusa 7?

Okres świątecznego szału zakupowego wyraźnie działa na wyobraźnię producentów urządzeń mobilnych. Coraz więcej wskazuje na to, że jeszcze w grudniu na rynku ukaże się nowy, budżetowy tablet Asusa z 7-calowym ekranem i Androidem 4.1 Jelly Bean.

Prawdę powiedziawszy – Informacje na jego temat krążą w mediach już od jakiegoś czasu. Z pierwszych, na razie zupełnie nieoficjalnych i chyba mało prawdopodobnych doniesień wynika, że pierwotnie ukaże się on wyłącznie na rynku afrykańskim. Inne, nieco bardziej optymistyczne wieści zakładają o wiele ciekawszy i dość zaskakujący scenariusz – według części mediów i komentatorów Asus do spółki z Google chcą jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia wypuścić na rynek budżetową, tańszą wersję popularnego Nexusa 7. Jej cena miałaby wahać się w okolicach… zaledwie 99 dolarów. A skoro tylko tyle – pewnym jest, że w jakimś stopniu musi się to odbić na specyfikacji technicznej urządzenia.

Z testów przeprowadzonych za pośrednictwem GLBenchmark (póki co nie wiemy na ile prawdziwych) wynika, że nowy tablet Asusa będzie dysponować wspomnianym, 7-calowym ekranem o rozdzielczości 1024 na 600 pikseli, dwurdzeniowym (prawdopodobnie) procesorem niewiadomego pochodzenia o częstotliwości taktowania 1GHz, układem graficznym Mali 400 i 4270 mAh baterią. Całość będzie oczywiście pracować pod kontrolą nieomal najnowszego Androida 4.1 Jelly Bean. Tyle. Jak tylko dowiemy się czegoś nowego (i bardziej pewnego)  – damy wam znać.

Myślicie, że to dobry ruch? Czy ewentualna budżetowa wersja Nexusa 7 (który i tak, jak na tablet, jest względnie tani) ma jakiekolwiek szanse na odniesienie sukcesu w bogatszych krajach? (Nie wiem czy podzielacie mój pogląd, ale myślę, że w Polsce – jak najbardziej)

[Engadget]

podobne treści