news

Asus pracuje nad tanim, 13-calowym netbookiem z Androidem i procesorem ARM

Procesory ARM podbijają świat. Teraz czip ARM trafi do netbooka od Asusa, który ma pracować pod kontrolą Androida. Ten typ architektury procesora jest tańszy od standardowej, więc 13-calowy netbook nie powinien kosztować więcej niż 900 złotych.

Plotki mówią o tym, że nowy netbook będzie wyposażony w czip Kal-El od Nvidii. Charakteryzuje się on czterordzeniowym procesorem i 12-rdzeniowym GPU. Oczywiście, architektura ARM jest mniej wydajna od x86, lecz taki czip będzie spełniać wszystkie wymagania użytkowników netbooków. Netbook będzie posiadać Androida, ale wiemy przecież, że Windows 8 jest tuż tuż. System od Microsoftu będzie obsługiwać procesory ARM, więc nic nie stoi na drodze do zainstalowania go na netbooku od Asusa.

Wykorzystanie procesora ARM znacząco zmniejszy cenę urządzenia, która jest oszacowana na maksymalnie 300 dolarów. Przy obecnym kursie dolara jest to 850 złotych. 13 cali za taką kwotę? Biorę. [Ubergizmo, zdjęcie: Flickr]

podobne treści

 • spawn666

  Wszystko fajnie ale jak to będzie to samo co zrobiła Toshiba to ja dziękuje. Na szczęście androida można zawsze zastąpić innym linuxem i wtedy to się zaczyna robić fajna zabawka.

 • hoodbinc

  i tak bedzie za 1200

 • Grr

  Nowy chip ma zapewniać moc podobną do Core Duo przy wielokrotnie mniejszym poborze mocy, więc netbooki zostają jednak w tyle.

 • Dawid Dubanosow

  ja to bym tam MeeGo wrzucił, a nie wszędzie andrzeja ;o