newstabletyWiadomość główna

Asus potwierdza aktualizacje tabletów z rodziny Transformer Pad

Sezon na deklaracje o update’ach do najnowszej odsłony Androida 4.1 Jelly Bean pora chyba oficjalnie uznać za otwarty. Pierwszą firma, która oficjalnie potwierdziła rozpoczęcie prac nad stosowną aktualizacją dla kilku swoich smartfonów było HTC, a w jej ślady poszedł właśnie Asus, który ogłosił, że wszystkie tablety (czy może raczej hybrydy) z serii Transformer Pad już za jakiś czas otrzymają paczkę z najnowszym Androidem.

Sprawa aktualizacji jest absolutnie klarowna w wypadku najnowszych tabletów ze stajni tajwańskiego producenta – Transformer Pada TF700T, Transformer Pada TF300T i Eee Pada Transformer TF201 (te na pewno ją otrzymają). Nieco mgliściej wygląda przyszłość starszych urządzeń spod znaku Asusa – Eee Pada Transformer TF101 i Eee Pada Slider SL101, które (nawet pomimo dość jasnej, pozytywnej deklaracji niemieckiego oddziału firmy) najprawdopodobniej będą musiały trochę poczekać na swoją porcję Jelly-Beanowych słodkości (o ile w ogóle kiedyś je dostaną). Zgodnie ze specjalnym oświadczeniem Tajwańczyków – choć prace nad przygotowaniem aktualizacji dla wspomnianego duetu trwają, w tym momencie ich dalszy los jest mocno niepewny. Tłumacząc na polski – firma zastanawia się czy będzie jej się to opłacać.

Trzeba przyznać, że ewentualny update starszych tabletów Asusa byłby całkiem miłą odmianą od irytującej reguły porzucania przez producentów swych starszych urządzeń w celu wymuszenia na nas zakupu ich nowszych (i droższych) wytworów. Asusie – nie idź tą drogą (tym bardziej, że – umówmy się – będzie to aż nazbyt oczywiste. W porównaniu do największych konkurentów, androidowa flota tajwańskiego producenta jest dość skromna. Przygotowanie kilku aktualizacji nie powinno stawić dla niego zatem żadnego problemu).

[endgadget]

podobne treści