newstabletyWiadomość główna

Asus MeMo HD7, czyli ulepszony Nexus 7 za 129 dolarów

Targi Computex oficjalnie rozpoczynają się co prawda jutro, ale już dziś Asus postanowił w Tajpej zaprezentować całą gamę nowych urządzeń. Jednym z najciekawszych jest tablet MeMo Pad HD7, który w pewnym sensie jest następcą Nexusa 7.

Asus sporo zyskał na tym, że to właśnie on odpowiedzialny był za stworzenie i produkcję Nexusa 7. Przede wszystkim chodzi o sprzedaż, która jeszcze jakiś czas temu wynosiła około miliona sztuk miesięcznie a samo urządzenie przez pewien czas posiadało prawie taki sam udział w rynku jak wszystkie tablety z konkurencyjnej serii Galaxy (8% w porównaniu do 9%). Ale w lipcu ma podobno pojawić się kolejna wersja kieszonkowego tabletu Google, a i Nexus 7 nie pozbawiony jest drobnych wad. Wszystkie zostaną jednak wyeliminowane w tablecie Asus MeMo Pad HD7, który również ma się pojawić w lipcu.

MeMo Pad HD7 jest właściwie Nexusem 7 z drobnymi zmianami. Wyposażono go bowiem w ekran 1280 na 800, czterordzeniowy procesor ARM Cortex A7 i kamerę 1,2 megapiksela. W odróżnieniu od Nexusa 7, MeMo wyposażono także w drugą kamerę 5 megapikseli oraz slot na karty microSD. W takim układzie nie przeszkadza więc fakt, że urządzenie sprzedawane będzie z 8 lub 16 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Niestety nowy siedmiocalowy tablet Asusa działać będzie pod kontrolą trochę starszego Androida 4.0 a Asus nie wspomniał dziś nic na temat aktualizacji do nowszej wersji.

Najpiękniejsza w MeMo HD7, poza oczywiście różnymi kolorami dostępnych obudów, jest jednak jego cena. Podstawowy model ma kosztować jedynie 129 dolarów, podczas gdy wersja z 16GB pamięci wewnętrznej sprzedawany będzie za 149 dolarów. Uczciwa cena za Nexusa 7 ze slotem kart pamięci.

podobne treści