newstabletyWiadomość główna

Asus: Google sprzedaje milion Nexusów 7 miesięcznie

A to ciekawe. Dyrektor Finansowy Asusa, David Chang, stwierdził w wywiadzie dla Wall Street Journal, że Google sprzedaje już niemal milion egzemplarzy Nexusa 7 miesięcznie. I choć sam w sobie jest to wynik zupełnie przyzwoity – z tygodnia na tydzień ciągle rośnie.

W rozmowie z dziennikiem, Chang tak pokrótce opisał dotychczasowe wyniki sprzedaży flagowego, 7-calowego tabletu Giganta z Mountain View (którego produkcją, jak wiadomo, zajmuje się właśnie Asus):

Na początku, dla przykładu, sprzedawaliśmy 500 tysięcy egzemplarzy miesięcznie, potem 600 i 700. W zeszłym miesiącu liczba ta zbliżyła się już do miliona.

Nieźle – milion to całkiem ładna, okrągła i chyba nawet imponująca liczba. Pomimo tego – ciągle nie przystająca jeszcze do wyników osiąganych przez konkurencyjnego iPada, który sprzedaje się w liczbie niespełna 5 milionów egzemplarzy miesięcznie. Wątpliwe, by [Wall Street Journal]były w stanie w krótkim czasie zbliżyć się do tego rezultatu, ale – przy zachowaniu, bądź nawet przyspieszeniu tendencji wzrostowej – kto wie. Już nie takich rzeczy bywaliśmy świadkami.

Sprzymierzeńcem flagowego tabletu Google jest na pewno stosunkowo niewielka cena – za Nexusa 7 zapłacimy sporo mniej niż za jakiegokolwiek iPada. I choć to nadzwyczaj mało prawdopodobne, by gigant z Mountain View miał wkrótce wypchnąć z rynku tablety Apple – na pewno ciągle będzie wywierać sporą presję na zamyślonych głowach z Cupertino.

[Wall Street Journal]

podobne treści