newssmartfonytablety

Asus Fonepad – kolejna, 7-calowa hybryda smartfona i tabletu

Czy to najbardziej absurdalny materiał promocyjny w historii? Asusie, nie idź tą drogą. Tajwańska firma, która zaprezentowała wczoraj m.in. 7-calową hybrydę smartfona i tabletu, Asus Fonepad, podzieliła się z nami klipem wideo promującym jej najnowsze cacko. Klipem, dodajmy, o wyjątkowym, choć niezamierzonym, zabarwieniu humorystycznym.

Gwoli małego przypomnienia, Fonepad to kolejny, 7-calowy tablet powstały na fali popularności osiągającego całkiem niezłe wyniki sprzedaży Nexusa 7 Google. Od pozostałych tabletów, urządzenie odróżnia jednak przede wszystkim możliwość wykonywania z niego tradycyjnych połączeń telefonicznych – np. co wydaje się dość logiczne w wypadku sprzętu o takich rozmiarach, za pośrednictwem słuchawki Bluetooth.

Specyfikacja tabletu zdaje się być adekwatna do jego względnie przystępnej ceny – Fonepad dysponuje ładnym, 7-calowym wyświetlaczem IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, dwurdzeniowym procesorem Intel Atom Z2420 o częstotliwości taktowania 1,2 GHz, 1 GB-em RAM-u, 8 lub 16 GB-ami standardowej pamięci wewnętrznej (rozszerzalnej karta microSD), dwoma – 3 oraz 1,2 MPx – kamerkami, a także dość sporą, 4270 mAh baterią. Całość pracuje pod kontrolą Androida 4.1 Jelly Bean i ukaże się na rynku w cenie detalicznej około 219 euro.

Niestety, wszystko wskazuje na to, że Asus podszedł do kampanii promocyjnej swego nowego urządzenia z niewłaściwej strony i zdaje się nie dostrzegać pewnego wstydliwego faktu związanego z jego ogólnym użytkowaniem. Mianowicie – trzymanie przy uchu 7-calowego tabletu jest po prostu totalnie żenujące.

Źródłem zdjęcia jest serwis Gizmodo.com

podobne treści