newstablety

Asus Eee Pad Transformer w Polsce już pod koniec kwietnia

Asus Polska najwyraźniej spieszy się z premierą Eee Pad Transformera na polskim rynku. Dostaniemy go w swoje ręce niecały miesiąc po tajwańskiej premierze. Dla tych, którzy nie znają jeszcze Transformera – będzie to pierwszy tablet, który można podłączyć fizycznie do klawiatury i zamienić go w netbooka.

Na swoim profilu na Facebooku Asus Polska poinformował o premierze Transformera pod koniec kwietnia (możliwe, że już po 25 kwietnia). Cena na rynku amerykańskim wynosi ok. 1200 złotych, na brytyjskim – 1700 złotych. Nie podano, ile będzie kosztować Transformer w Polsce, zapewne możemy spodziewać się ceny wyższej niż na Zachodzie.

Transformer pracuje pod kontrolą Androida 3.0 Honeycomb. Sercem tabletu jest dwurdzeniowa Tegra 2, pamięć operacyjna dostępna w ilości 1 GB, pamięć wewnętrzna od 16 GB (możliwość rozszerzenia przez karty SD), 10.1-calowy ekran, od 8 do 9 godzin pracy na baterii (plus kolejne 7-8 po podłączeniu do klawiatury), łączność WiFi (3G dostępne później) i reszta standardowych bajerów – GPS, akcelerometr, port HDMI i 2 kamery. [Asus Polska, Tabletowo]

A dla osób, które uwielbiają głupawe reklamy: przeróbka serialu „The Big Bang Theory: Teoria wielkiego podrywu”, która reklamuje Eee Pada:

podobne treści

 • Wojtek

  Oczywiście jak zawsze wyjdę na fanboya, ale przecież Drogi Autorze powyższego tekstu, do iPada również jest klawiatura fizyczna panie „ekspercie”

 • Piotr Kowalczyk

  bardziej chodziło mi o możliwość zamiany go w netbooka – można go normalnie zamknąć i w ogóle go nie odłączać od doku. plus ta klawiatura działa dodatkowo jako ładowarka i dostarcza dodatkowe porty.

 • snajper16ps

  @Wojtek Tak, jest ale warto zauważyć pewną różnice.
  Klawiatura do iPada jest oddzielnym sprzętem działającym bezprzewodowo przez bluetooth. Natomiast klawiatura do tego tabletu jest stacją dokującą z dodatkową baterią, touchpad, 2xUSB oraz Wejściem na kartę SD.
  Nie jest to nowe rozwiązanie, ale w tym tablecie dopiero mi się zaczęło podobać.
  BTW. Znając realia najpierw tablet w cenie 2000zł a później klawiatura w cenie około 500 zł.
  Powstrzymam się z kupnem do lata.

 • asdsfg

  Czyli.. w polsce pewnie będzie kosztował 1900 w wersji 16gb bez 3g. Jak dodamy do tego 3G i klawiaturę to będzie baaaardzo daleko od początkowych 1200, o których wcześniej pisano. O wersjach 32/64 nawet nie wspominam. Gdyby usb było w tablecie to ilość pamięci nie byłaby tak istotna, ale są one w tej nieszczęsnej klawiaturze.

 • kutafon

  ue jedy, ale tez mi bajer z ta klawiatura – w moim palmie pre tez mam klawiature i jak ja juz wysune, to moge robic na nim wszystko, wiecej i szybciej, nawet lepiej niz na macu PRO :-) wiec z takim asusikiem to do domu :-P