newssmartfonytablety

Asus chce wyprodukować Padfone’a z Windowsem Phone 8?

Asus zamierza przerzucić się na Windowsa Phone 8? Według doniesień znanego, amerykańskiego dziennika Wall Street Journal tajwańska firma podjęła rozmowy z Microsoftem w sprawie udzielenia jej licencji na wykorzystanie w swoich produktach najnowszej odsłony mobilnego OS-u z Redmond. Konkretnie – chodzi o jeden produkt: Asus Padfone.

Dla niewtajemniczonych – Padfone to jedyny w swoim rodzaju smartfon, który z pomocą specjalnej stacji dokującej zgrabnie transformuje się w pełni funkcjonalny, odpowiedni wymiarowo tablet. Skąd wziął się pomysł, by wyposażyć go najnowszy system Microsoftu? Zdaniem wiceprezesa Asusa, Bensona Lin, takie rozwiązanie, przy obecnym kształcie Padfone’a, ma po prostu sens. No, przypuszczam, że z tym stwierdzeniem można by akurat polemizować. Lin dodał też, że choć na razie firma nie wyznaczyła sobie żadnych ram czasowych, w przyszłości definitywnie zamierza zająć się produkcją Windows Phone’ów.

Jeśli nie są to wyłącznie puste deklaracje – przed Asusem stoi spore wyzwanie. WP dostosowano do pracy na mniejszych ekranach i nie jestem pewien, czy będzie nadawał się do zadowalającego użytku w ramach pełnowymiarowego tabletu. Zobaczymy. Mocno krytykowany w ostatnim czasie Windows RT sprawdziłby się w tej roli zdecydowanie lepiej, ale w wypadku – będącego de facto telefonem – Padfone’a jego zastosowanie może okazać się niemożliwe.

Może, ale nie musi. Według doniesień zagranicznych komentatorów – Asus myśli o zainstalowaniu w kolejnej wersji swego hitowego urządzenia… aż dwóch OS-ów Microsoftu naraz. Póki co nie wiadomo jednak jak takie przedsięwzięcie miałoby zostać zrealizowane i czy nie trzeba będzie zaczekać z nim przynajmniej do premiery – umożliwiającego takie połączenie – Windowsa Blue. Jeśli Asusowi rzeczywiście uda się zadowalająco zsynchronizować obydwa systemy – nowy Padfone może być naprawdę interesującym kąskiem dla osób pragnących nie mieć do czynienia z urządzeniami pracującymi pod kontrolą Androida lub iOS.

Jak zapatrujecie się na takie rozwiązanie?

podobne treści