internet

Assange zapowiada publikację dokumentów kompromitujących Google

Od jakiegoś czasu WikiLeaks sugerowało, że ujawni wczoraj informacje, które wpłyną na amerykański wyścig o fotel prezydencki. I rzeczywiście, wczoraj odbyło się zapowiadane wydarzenie, ale śledzący stream z niego obserwatorzy amerykańskiej kampanii prezydenckiej dość szybko dowiedzieli się, że poświęcone jest ono rocznicy powstania WikiLeaks, która minęła właśnie wczoraj.

Podczas transmisji założyciel serwisu, Julian Assange, przypomniał głośne sprawy jakie związane były z WikiLeaks w ciągu ostatnich lat, oraz zasługi serwisu na polu bezkompromisowego ujawniania kulisów działań rządów czy korporacji. Według niego w ciągu dekady działania WikiLeaks ujawniono za jego pomocą ponad 10 milionów dokumentów, a serwis nie zamierza na tym poprzestać.

Na publikację zapowiadanych materiałów, które mają „ostatecznie skompromitować” Hilary Clinton, przyjdzie więc jeszcze poczekać (zakładając oczywiście, że WikiLeaks takowe posiada), ale Assange zapowiedział wczoraj, że w najbliższym czasie opublikowane zostaną dokumenty dotyczące działań przemysłu zbrojeniowego i energetycznego. Ale nie tylko. Na celowniku Australijczyka znalazło się także Google, a WikiLeaks zamierza upublicznić rzekomo kompromitujące Mountain View informacje, które mają być właśnie związane z trwającą obecnie w USA kampanią prezydencką.

Nie jest trudno się domyślić, że skoro członkowie kierownictwa Google i Alphabet Inc. angażują się w inicjatywy wspierające kandydaturę Hillary Clinton, rzekome kompromitujące Mountain View dokumenty mogłyby pomóc jej konkurentowi. Czy chodzi o niezbite dowody na to, że Google faworyzuje w wynikach wyszukiwania Hillary Clinton, o co przeglądarka była już oskarżana? Na razie tego nie wiemy, ale mamy dowiedzieć się tego „niebawem”.

Zdjęcie: Flickr/acidpolly

podobne treści