biznes

Asics przejmuje aplikację Runkeeper

Od pewnego czasu możemy obserwować narastające zainteresowanie firm produkujących sprzęt sportowy elektroniką i aplikacjami. Ostatnim tego przykładem jest przejęcie przez Asics aplikacji Runkeeper.

Wygląda na to, że aplikacje dla biegaczy przypadły do gustu producentom sprzętu sportowego. W ubiegłym roku Runtastic oraz MyFitnessPal zostały zakupione przez, odpowiednio, Adidasa i Under Armour, a teraz do tej listy dołączyła aplikacja Runkeeper, która została przejęta przez Asics, japońskiego producenta sprzętu sportowego.

O przejęciu poinformował Jason Jacobs, założyciel aplikacji. Jak zwykle bywa w takich przypadkach, twierdzi on, że obie firmy już wcześniej „dzieliły wspólne wartości”. Podkreśla także, że wśród użytkowników aplikacji to właśnie sprzęt produkowany przez Asics jest najbardziej popularny.

„Jeśli spojrzymy w przyszłość, staje się jasne, że marki odzieżowe nie będą zajmowały się tylko fizycznymi produktami. Dzięki połączeniu cyfrowych platform fitness oraz światowej klasy fizycznych produktów możemy tworzyć marki, które będą miały dużo głębsze, oparte na zaufaniu, relacje z klientami.”

I, biorąc pod uwagę wcześniejsze nabytki firm produkujących sprzęt sportowy, można podejrzewać, że cała branża zaczynam myśleć w podobny sposób. Choć akurat w przypadku aplikacji Runkeeper dodatkową przesłanką sugerującą, że przejęcie jest na rękę Jacobsowi, są informacje o tym, że ubiegłego lata firma zwolniła znaczną część swoich pracowników, by „skupić się na przychodach, a nie na wzroście liczby użytkowników”.

Zdjęcie: Medium

podobne treści