news

Artystyczne zdjęcia, które po godzinach wykonuje samochód Google Street View

Co się stanie, gdy bardzo cierpliwie przekopiemy zasoby Google Street View? Znajdziemy prawdziwe perełki.

Dowodzi tego fotograf z Pittsburgha Aaron Hobson, który wyłuskał z olbrzymiej bazy danych serwisu poetyckie zdjęcia bezdroży, urokliwych zakątków i melancholijnych krajobrazów.

Wielu z nich nie powstydziłby się brawdziwy profesjonalista. Oto kilka przykładów, a stronę Aarona warto zresztą odwiedzić także dla jego zdjęć (strona jest ostatnio bardzo obciążona i może być niedostępna).

Utsira w Norwegii (kliknij, aby powiększyć):  Route 17, RPA:  Sao Paulo, Brazylia:   Saint-Nicolas-de-la-Grave, Francja:   [Aaron HobsonThe Next Web]

podobne treści

 • asd

  tylko patrzeć, jak Google zacznie zarabiać miliony $ na tych fotach, bo wg mnie są na pewno ciekawsze niż te „artystyczne”, co to poszły ostatnio za ponad 4 bańki

 • mampytanie

  Jaki sprzęt (body , obiektywy, osprzęt, soft) używa google do fotografowania ulic?

 • wwwzzz1

  Aj tam aj tam. Taki sam przypadek jak Kowalski zrobi zdjęcie małpką w tak dogodnych warunkach że zdobędzie nagrodę w prestiżowym konkursie. Bo formalnie zdjęcie tego Kowalskiego było doskonałe … Przypadek… Na przykładzie google takich przypadku może być cała masa zważywszy uwagę ile opisana usługa robi zdjęć napewno więcej niż wszyscy Kowalscy na świecie :-)

 • lipa90

  ciekawe kiedy google street view pedzie w polsce???

 • Adam Książek

  @lipa90: Jakieś 3 miesiące temu przed moim blokiem przemknęła Astra H z osprzętem na dachu. Myslałem, że to żart ale jak wyszedłem na balkon, dobrze się przyjżałem i okazało, że to „Google Street View Rejestrator”. Jest szansa, że pojawię się na fotkach ;)

 • nowinski.marcin

  Twierdzenie o nieskończonej liczbie małp stwierdza, że małpa naciskająca losowo klawisze maszyny do pisania przez nieskończenie długi czas, prawie na pewno napisze dowolnie wybrany tekst, taki jak na przykład kompletny dorobek Williama Szekspira.