newssztuka

Artysta zakazanych światów

Na pewno nie mogliście wyjść z podziwu oglądając niezwykle bogatą i misterną sztukę Craiga Shoji, zarówno w „Avatarze”, jak i „Alicji w Krainie Czarów”, a już wkrótce zobaczycie jego fantastyczne wizje zaprezentowane w filmie Thor.
Zapoznajcie się z próbka jego niesamowitego artyzmu i odkryjcie na własny użytek, co było ulubionym motywem jego projektu.Craig Shoji działa w swojej branży dopiero od kilku lat, ale już zdołał odcisnąć w niej niezatarte piętno. Jest to człowiek nastawiony również na to, by dawać innym. Przewodniczy on towarzystwu o nazwie Pesketch, gdzie początkujący artyści mogą przysyłać projekty swoich prac, by uzyskać poradę i zachętę. Oto co sam o tym mówi:

„Chciałem zostać artysta konceptualnym, zanim dowiedziałem się, że coś takiego w ogóle istnieje. A co jeszcze bardziej zabawne, moje dziecięce marzenie, by zostać artystą komediowym, połączyło się niejako z pragnieniem, już podyplomowym, by studiować wzornictwo przemysłowe, które to razem z miłością do kina doprowadziły mnie do miejsca w którym się obecnie znajduję.”

Zapytany, który z dotychczasowych jego projektów jest najbliższy jego sercu, odpowiedział:

„‚Avatar’ sprawił mi ogromną  frajdę, ponieważ było tam mnóstwo rzeczy, które robiłem po raz pierwszy. Była to moja pierwsza praca po opuszczeniu szkoły, mój pierwszy film i energia, jaka emanowała z całego zespołu produkcyjnego, była wręcz niewyobrażalna. Coś, jakby wszyscy wiedzieli, że to, co robią,  to prawdziwy kamień milowy. Ale prawdopodobnie więcej radości miałem przy kręceniu ‚Alicji w Krainie Czarów’. Na mojej głowie spoczywało znacznie więcej, jako że musiałem przygotować sporo większych obrazów, a chemia w zespole z jakim pracowałem była wręcz nieziemska.

Na blogu Craiga znajdziecie znacznie więcej przykładów jego sztuki. [io9]

podobne treści