krótka piłkanewssmartfony

Archos odsłania karty przed targami MWC 2014

 

Archos nie zwalnia tempa. Słynąca z produkcji przystępnych cenowo smartfonów i tabletów francuska firma ujawniła dziś specyfikacje czterech urządzeń, których oficjalna premiera odbędzie się już w trakcie nadchodzących targów MWC w Barcelonie.

Zdecydowanie najważniejszymi z nowych gadżetów firmy wydają się tablet Archos 80 Helium 4G oraz smartfon Archos 50c Oxygen. Pierwszy z nich dysponuje 8-calowym ekranem IPS o rozdzielczości 1024 na 768 pikseli, niezłych, czterordzeniowym procesorem Qualcommu: Snapdragon 400, 1 GB-tem RAM-u, chipem graficznym Adreno 305, wsparciem dla technologii LTE, frontową kamerą oraz 4 gigabajtami standardowej pamięci wewnętrznej, rozszerzalnej dzięki obecności slotu na karty micro SD. Całość pracuje pod kontrolą Androida 4.3 Jelly Bean i będzie dostępna do nabycia za kwotę około 250 dolarów.

Drugie z nowych cacek Archosa, smartfon Oxygen 50C został wyposażony w niezły, 5-calowy ekran o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli, nietypowy, ośmiordzeniowy procesor MediaTek o częstotliwości taktowania 1,7 GHz, 8-megapikselową kamerę oraz system w postaci nieco już podstarzałego Androida 4.2 JB. Urządzenie będzie dostać za kwotę oscylującą w granicach 200 dolarów.

Wszystkie urządzenia (wliczając w to także 6,4-calowy tablet 64 Xenon oraz smartfon 40b Titanium) zostaną oficjalnie zaprezentowane światu w trakcie nadchodzących targów MWC w Barcelonie.

Źródło: Engadget.com

podobne treści