news

AppleCare potwierdza: update nie rozwiąże problemu z odbiorem

Nowa wersja oprogramowania nie poprawi jakości sygnału iPhone’a 4. Serwis firmowy AppleCare oficjalnie podaje taką wiadomość. Wiemy zatem na pewno, że Apple nie ma na razie żadnego pomysłu na poprawienie zasięgu i rozwiązanie problemu „nie tak go trzymaj”.

Od kilku tygodni opisujemy kłopoty z zasięgiem, jakich doświadczają użytkownicy najnowszego modelu iPhone’a. Jeśli ktoś sądził, że zaproponowane przez Apple rozwiązanie w postaci aktualizacji oprogramowania w jakiś magiczny sposób poprawi odbiór, może się ostatecznie pożegnać z nadzieją.

Redaktorzy amerykańskiego Gizmodo wykonali trzy telefony do AppleCare. Opisywali kłopoty z jakością połączenia i przerywaniem rozmowy. W trakcie każdej rozmowy otrzymywali tę samą odpowiedź:

• Antena telefonu nie może funkcjonować prawidłowo, gdy telefon trzymany jest w konkretny sposób. Chodzi o dolny lewy róg obwódki.

• Można trzymać telefon w taki sposób, by nie dotykać tego miejsca. Tak się składa, że modelki w materiałach promocyjnych Apple w widoczny sposób tego unikają.

• Inne rozwiązanie to dokupienie do telefonu etui.

• Oczekiwana aktualizacja oprogramowania nie naprawi tego problemy. Zmieni tylko sposób, w jaki telefon wyświetla kreski zasięgu, by widoczna była faktyczna jakość połączenia.

Skoro konsultanci AppleCare są szkoleni, by tak mówić, sprawa jest jasna. Apple powinien jednak jak najszybciej dopracować nie software, tylko budowę iPhone’a 4, ponieważ kłopoty z zasięgiem są powszechnie komentowane i wpływają na reputację firmy. Mimo tych kłopotów Apple wciąż sprzedaje miliony nowych iPhone’ów. [Jesus Diaz/giz]

podobne treści

 • arduled

  Ja tez mam zamiar kupic bo w kazdym telefonie jak zakryje sie antene to nie ma zasiegu w iphonie 3G i 3gs nie ma sasiegu gdy zasloni sia dolna czesc

 • ewww

  hehe jak ktos jest tepy to taki juz bedzie. te kilka mm ktorych nie mozna dotkanac to zeczywiscie problem :) posiadacze innych telefonow moga trzymac telefon 5 rekoma jednoczesnie i jest to bardzo wazne poniewaz co to za szpan trzymac tel normalnie :) trzeba byc naprawde zalosnym zeby sie przyczepiac do takiego szczegolu ip4 :)

 • V3ase

  Kupili szmelc to niech się nie dziwią ze takie zonki wyskakują ;]

 • kupa

  Słyszałem że nabywcy iPhone 4 gdy jednocześnie dotkną obu uszu jednocześnie to tracą kontakt z rzeczywistością. Żal.

 • BillGates

  TRzeba być naprawdę fanbojem żeby nie dostrzegać wad fabrycznych swojego ukochanego sprzętu

 • raptor

  @arduled – lol nie.

  Nie rozumiem, czemu Apple mówi do nas, jak do idiotów, którzy nigdy w życiu telefonu nie mieli. Miałem w swoim życiu kilkanaście telefonów, pierwsze miały nawet antenę na wierzchu. Żaden nie tracił zasięgu, jeśli się w jakiś konkretny sposób złapało telefon. AI kto tu robi z kgos idiotów?