biznessmartfony

Apple zwiększy produkcję iPhone’ów 8 Plus

Cupertino ma powody do zadowolenia. Jak się okazuje, oba droższe tegoroczne modele iPhone’ów, zarówno model X jak i model 8 Plus, sprzedają się bardzo dobrze. Zwłaszcza sprzedaż Plusa jest wyższa, niż zakładano.

Podczas omawiania wyników Apple za miniony kwartał, Tim Cook pochwalił się, że tegoroczny model Plus ustanowił rekord sprzedaży wśród smartphone’ów firmy z ekranami o przekątnej 5,5 cala. Szef Apple nie podał żadnych konkretnych liczb, ale pewne wyobrażenie o nich dają raporty analityków, którzy wskazują, że zainteresowanie modelem 8 Plus jest nawet wyższe, niż w przypadku mniejszego modelu.

Początkowe wyniki sprzedaży będą miały odbicie w ilości zamówień na te urządzenia, składanych przez Apple w najbliższych miesiącach. W związku z niższym zainteresowaniem mniejszym urządzeniem, Pegatron, który zajmuje się montażem iPhone’a 8 ma otrzymać nawet o 60% mniejsze zamówienia. Jednocześnie Apple planuje zwiększyć zamówienia produkcji iPhone’a 8 Plus w przyszłym kwartale do 35-45 milionów sztuk.

Zdjęcie: Flickr/kevinthoule

podobne treści