newssmartfony

Apple zrezygnuje ze złącza Lightning?

Osoby, które wydały niemałe pieniądze na gadżety pasujące do złącza Lightning, proszone są o wzięcie głębokiego oddechu – jak donosi The Wall Street Journal, Apple zamierza porzucić ten standard.

Informacje te oczywiście nie są oficjalnie potwierdzone, więc pewności w tej sprawie mieć na razie nie można, ale wygląda na to, że własnościowe rozwiązanie Apple ma zostać zastąpione przez USB Type-C, a iPhone 8 ma być pierwszym urządzeniem z jabłuszkiem na obudowie, które będzie wyposażone w to złącze.

Jeśli pogłoski te by się potwierdziły, za czym przemawiałoby pojawienie się USB Type-C w MacBookach, w dłuższym rozrachunku byłaby to bardzo dobra wiadomość – uniwersalna wtyczka jest kompatybilna z wieloma urządzeniami, a użytkownicy mogliby się pozbyć niewygodnych wtyczek, z których, na skutek polityki Apple, muszą korzystać od lat.

O tym, czy pogłoski te się sprawdzą, przekonamy się najprawdopodobniej ostatecznie w wrześniu, kiedy to Apple, zgodnie ze swoją tradycją, prezentuje kolejną odsłonę swojego smartphone’u.

Zdjęcie: Flickr/randychiu

podobne treści