biznes

Apple zrezygnuje z procesorów Intela?

W swoich smartphone’ach i tabletach Apple już od dawna stosuje procesory z serii Ax, które zaprojektowane zostały w Cupertino. Tymczasem od roku 2006 montuje w komputerach Mac układy Intela. Pojawiają się jednak informacje świadczące o tym, że Apple mogłoby chcieć od nich odejść.

W całość zebrał je analityk Ming Chi Kuo, który może pochwalić się tym, że w przeszłości trafnie przewidywał wiele ruchów Apple. Uważa on, że Cupertino będzie chciało zrezygnować z procesorów Intela już w 2020-2021 roku.

Zastąpić miałyby je procesory opracowane przez Apple. Dzięki własnym układom, Cupertino nie byłoby zależne od cyklu wydawniczego Intela, a ponadto mogłoby zaoszczędzić na samych chipach, ponieważ płaciłoby tylko za ich produkcję, a nie ceny dyktowane przez Intela.

Produkcją układów do Maków miałoby się zająć Taiwan Semiconductor Manufacturing Company Ltd. (TSMC), które od kilku lat produkuje na zlecenie Apple procesory do iPhone’ów.

Apple na razie nie komentuje tych doniesień, ale odejście od procesorów Intela może być ze strony firmy rozsądnym krokiem.

podobne treści