biznes

Apple zmniejsza zespół Project Titan

Słabsze niż oczekiwano wyniki sprzedaży ubiegłorocznych iPhone’ów nie pozostają bez wpływu na działalność Apple. Jak informuje serwis CNBC, kierowana przez Tim Cooka firma zdecydowała się zmniejszyć o 200 osób zespół pracujący nad autonomicznymi samochodami.

Niecałe dwa tygodnie temu Bloomberg donosił, że z powodu słabszej sprzedaży ubiegłorocznych iPhone’ów Apple ogranicza zatrudnianie pracowników w niektórych działach koncernu. Trochę więcej światła na tę sprawę rzuca serwis CNBC, który informuje, że Apple zdecydowało o przeniesieniu w inne miejsca około 200 pracowników z działu zajmującego się między innymi rozwojem Projectu Titan.

Oficjalnie zmiana związana jest z restrukturyzacją całego zespołu pod nowym kierownictwem – w ubiegłym roku Apple zatrudniło Douga Fielda, jednego z głównych inżynierów Tesli. Dotychczasowi członkowie zespołu Project Titan mają zostać przeniesieni do innych działów, by pomóc w pracach związanych z uczeniem maszynowym i przy innych rozwojowych projektach firmy.

Apple ma obecnie tak dużo pieniędzy, że gdyby chciało, mogłoby kontynuować prace nad Project Titan w obecnym zakresie. Ale od 2016 roku, kiedy firma ogłosiła, że zajmie się także autonomicznymi samochodami, poświęcony temu zagadnieniu Project Titan miał przejść wiele zmian. Apple, które początkowo chciało podobno zajmować się zarówno tworzeniem sprzętu jak i oprogramowania dla autonomicznych samochodów, z czasem skupiło swoje siły tylko na oprogramowaniu. Gorsza niż zakładano sprzedaż iPhone’ów jest dobrym pretekstem do tego, by zmniejszyć też zespół, zajmujący się tym zagadnieniem.

Zdjęcie: Flickr/Hakan Dahlstrom

podobne treści