newstablety

Apple złożyło wniosek o patent na hybrydę laptopa i tabletu

„Patenty” i „Apple” to słowa, które ostatnimi czasy niemal zawsze występuję ze sobą w parze. Jak donoszą zagraniczne media – gigant z Cupertino złożył niedawno wniosek do amerykańskiego urzędu patentowego o przyznaniu mu patentu na… hybrydę laptopa i tabletu z ładowanym indukcyjnie, bezprzewodowym ekranem.

Choć tego rodzaju hybrydy nie są już teraz w zasadzie żadnym novum – na rynku funkcjonuje obecnie co najmniej kilkanaście modeli o podobnej charakterystyce – swego rodzaju ciekawostką jest fakt, iż ekran opisany we wniosku Apple ma być wyposażony w złącza umożliwiające mu pobieranie prądu z urządzenia zlokalizowanego wewnątrz obudowy laptopa.

Według pierwszych komentarzy – dość istotną rolę w całym procesie mogą odgrywać widoczne na obrazku zawiasy ekranu, które ukażą się oczom po odpięciu wyświetlacza od bazy komputera.

Sam patent nie oznacza rzecz jasna, że na rynku pojawi się wkrótce nowy, hybrydowy model MacBooka Air czy innego, niemniej interesującego urządzenia z bogatej kolekcji Apple (tym bardziej, że gigant z Cupertino wykazuje ostatnio pewien sceptycyzm wobec komputerów z wyświetlaczami dotykowymi). Choć póki co to wyłącznie mgliste spekulacje – coraz więcej wskazuje na to, że cała sprawa może być kolejnym przejawem tzw. trollingu patentowego, z którym Apple bywało już w przeszłości za Pan Brat.

W każdym razie, o szczycie bezczelności będziemy mogli mówić dopiero, gdy Cook i spółka zdecydują się na złożenie pozwu przeciwko Microsoftowi lub Asusowi, żądając wycofania z rynku wszystkich modeli tabletów Surface i Transformer Pad. Na razie możemy tylko i wyłącznie spekulować.

Źródło: Slashgear.com

podobne treści