gry

Apple zapowiada stworzenie własnej usługi z grami

Apple kontynuuje rozbudowę swojego imperium usług. Najpierw zapowiedziano Apple TV, teraz Cupertino ogłosiło, że zamierza zainwestować pół miliarda dolarów we własną platformę z grami.

Ma się ona nazywać Apple Arcade i znajdować się na niej będą tylko tytuły stworzone specjalnie z myślą o ekosystemie Apple. Według źródeł, na które powołuje się Financial Times, Cupertino zamierza wydać w sumie około pół miliarda dolarów na zakup oraz stworzenie gier, które trafią na do Apple Arcade. W chwili uruchomienia Apple Arcade ma dysponować ponad setką gier na wyłączność, dodatkowymi cyfrowymi treściami i oferować darmowe aktualizacje. Wszystkie gry mają być dostępne także w przypadku braku połączenia z siecią.

W tworzenie tytułów na własną platformę Apple zaangażowało także takie sławy gamedevu jak Hironobu Sakaguchi (Final Fantasy), Ken Wong (Alice: Madness Returns) czy Will Wright (The Sims). Apple chwali się, że do dyspozycji twórców wynajętych prze Apple do tworzenia gier dla Apple Arcade zostaną oddane budżety przekraczające zwykle to, czym zwykle operuje branża, a jeśli zewnętrzne studio zdecyduje się na stworzenie gry na wyłączność może liczyć na specjalną gratyfikację ze strony Cupertino.

Apple Arcade ma zadebiutować już jesienią tego roku, od razu w 150 krajach. Na razie nie są znane szczegóły na temat ceny dostępu do usługi.

podobne treści