news

Apple zajmie się technologią, którą będzie można założyć

Nie, nie. Apple zapewne nie chce wsadzić nam komputerów na plecy. To stało się już 10 lat temu. Ale ostatnie zatrudnienie eksperta od technologii nadających się do noszenia na ciele, musiało wzbudzić zainteresowanie.

Richard DeVaul, założyciel i szef AWare Technolgies, został ściągnięty przez Apple do tajnej grupy pracującej pod kierownictwem Jonathana Ivego. Najprawdopodobniej około siedmiu osób na świecie wie, nad czym pracują. Nie ma jej wśród nas, dlatego jedynie możemy zgadywać, co knują ludzie z Apple.

Do czego Apple’owi potrzebny będzie DeVaul? Raczej nie chodzi o komputer, który nosilibyśmy jak sweter. Choć ostatnio naukowcy nauczyli się tworzyć tkaniny, które magazynują energię, podczas chodzenia albo tańczenia. Dzięki temu mogą potem zasilić nagromadzoną energią odtwarzacz mp3. Ubrania wkrótce zyskają całkiem nowe funkcje.

Apple chodzi jednak raczej o urządzenia, takie jak zegarki czy okulary do rzeczywistości wirtualnej, łączące się z iPhone’em poprzez Bluetooth.

A może DeVaul ma po prostu siedzieć i wymyślać dziwne koncepcje, które nigdy nie staną się rzeczywistością, za to będą rejestrowane w biurze patentowym na wypadek, gdyby konkurencja chciała kiedykolwiek sprzedawać coś podobnego? [Computerworld]

podobne treści