biznesnews

Apple zaczyna wydawać karty kredytowe

Z każdym kwartałem widać, że dla Apple coraz ważniejsze są usługi. A dzięki własnej karcie kredytowej zamierza od teraz również świadczyć te stricte finansowe.

Fani Apple mają kolejny powód do świętowania. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Tima Cooka, Apple zaczęło wydawanie kart kredytowych. Pierwsze egzemplarze Apple Card trafią już niebawem do pierwszych amerykańskich klientów, a karta będzie dostępna dla wszystkich jeszcze przed końcem sierpnia.

Karta kredytowa Apple została przygotowana we współpracy z bankiem Goldman Sachs. Według Apple, pewna losowa liczba osób, które zapisały się do programu, może już ją zamówić. Pozostali będą mogli zrobić to już pod koniec sierpnia bieżącego roku. Do tego celu wystarczy iOS 12.4, podanie adresu, daty urodzin, dochodów oraz czterech ostatnich cyfr numeru amerykańskiego ubezpieczenia. Dane te zostaną przesłane do banku Goldman Sachs, który podejmie decyzję o przyznaniu, lub nie, karty. Cały proces ma być zautomatyzowany i, według zapowiedzi, potrwa mniej niż minutę.

Zgodnie z zapowiedziami, karta kredytowa Apple ma zapewniać użytkownikom 3-procentowy cashback na zakupy Apple, będzie też połączona z portfelem Apple. Regulamin zawiera też interesujące zapisy na temat tego, czego robić kartą nie wolno. Przede wszystkim nie wolno będzie za jej pomocą wypłacić gotówki z terminali płatniczych. Nie będzie można też nią zapłacić za kryptowaluty lub chipy w kasynach. No i oczywiście Apple Card nie zadziała na iPhone’ie po jailbreaku.

Na razie nie wiadomo, czy i kiedy będzie ona dostępna poza USA.

podobne treści