biznesWiadomość główna

Apple wydało 356 milionów dolarów by poprawić swoje bezpieczeństwo. Albo namieszać w szykach konkurencji

Apple kupiło właśnie AuthenTec – firmę, która zajmuje się wytwarzaniem czytników odcisków palców i oprogramowania dla ekranów dotykowych. Reuters donosi, że koncern z Cupertino zapłacił za nią 356 milionów dolarów. Albo tak bardzo zależy im na podniesieniu poziomu zabezpieczeń swoich produktów, albo zamierzają trochę namieszać w szykach konkurencji.

AutenTec zaopatruje aktualnie takie firmy jak Cisco, Fujitsu, HBO, HP, Lenovo, LG, Motorola, Nokia, Orange, Samsung, Sky, i Texas Instruments. Nie ujawniono szczegółów transakcji, ale posunięcie Apple może świadczyć o tym, że firma traktuje bezpieczeństwo swoich przyszłych produktów bardzo poważnie. Ale może też być tak, że Apple bardziej zainteresowane jest nowymi sensorami dla urządzeń mobilnych. Albo jednym i drugim, co również ma sens.

Z drugiej strony jednym z największych odbiorców technologii związanej z bezpieczeństwem ze stajni AutenTec jest Samsung – największy rywal Apple w walce o rząd dusz użytkowników smartphone’ów. Teraz, by przyprawić o ból głowy zarząd koreańskiej spółki, wystarczy by Apple przestało sprzedawać rozwiązania AutenTec konkurencji.

Nie posądzajmy jednak od razu Tima Cooka o mordercze zapędy, równie dobrze może to być czyste, businessowe posuniecie, które sprawi, że dane użytkowników MacBooków będą bezpieczniejsze a ekrany iPadów jeszcze bardziej czułe.

[Reuters]

podobne treści