biznesnews

„Apple Wschodu” oficjalnie w Polsce?

Xiaomi, chiński producent, który przebojem zdobył pozycję piątego największego producenta smartphone’ów na świecie, może już niebawem oficjalnie pojawić się nad Wisłą.

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł serwis Wirtualne Media, Xiaomi zainteresowane jest współpracą z dystrybutorami, którzy mają możliwość sprzedać spore ilości sprzętu. Na razie jednak chińska firma zamierza sprawdzić możliwości potencjalnych partnerów poprzez pojedyncze zamówienia konkretnych modeli, które miałyby być rozprowadzane przez różnych sprzedawców. Rozmowy podobno trwają i są już na zaawansowanym etapie, ale ich wynik nie jest jeszcze pewny.

W tym kontekście pada nazwa firmy CK Mediator, która zajmuje się hurtowym importem sprzętu elektronicznego z Chin, między innymi marki Xiaomi, choć obecnie nie jest to sprzedaż autoryzowana przez producenta. Według informacji podanych wcześniej przez serwis Tabletowo.pl, na początek oficjalnie do oferty, i to już w przyszłym tygodniu, firmy miałby trafić smartphone Xiaomi Redmi 3s z 2 GB RAM-u i 16 GB pamięci w cenie około 560 złotych.

Tak czy inaczej zainteresowanie Xiaomi polskim rynkiem można uznać za krok w dobrym kierunku. „Apple Wschodu” cieszy się bowiem u klientów niezłą opinią, głównie ze względu na bardzo korzystny stosunek jakości do ceny swoich produktów.

Zdjęcie: Flickr/jonrussell

podobne treści