news

Apple uzyskał odszkodowanie od dzieciaka, który sprzedawał białe iPhone’y 4

Z pewnością pamiętacie Fei Lama, młodego przedsiębiorcę, który sprzedał
zestawy do montażu białej obudowy iPhone’a 4 warte łącznie 130 tysięcy dolarów.
Apple nie spodobało się handlowanie białym modelem za plecami firmy, więc
Lam otrzymał pozew.

Wygląda na to, że rodzina 17-latka zapłaciła firmie z Cupertino za ugodę, ponieważ pozew został wycofany. Nie wiadomo, jaka to kwota, ale oryginalny pozew domagał się wypłaty całego przychodu ze sprzedaży „białych iPhone’ów” online.

Fei ostatni raz odezwał się do prasy w grudniu. Powiedział wtedy tylko, że nie może komentować sprawy. Jego strona dawno nie działa.

Prawnicy Apple przekonują, że Lam „celowo i bez upoważnienia posługiwał się się znakami towarowymi firmy”. Części „zestawu do przerobienia iPhone’a” zawierały logo Apple. Wiedział przy tym doskonale, że działa bez upoważnienia właściciela znaku towarowego „iPhone” i „Apple”, a części do składania obudowy uzyskał ze źródeł niezwiązanych z Apple.

Wygląda na to, że aby uniknąć pozwu, chłopak musiał zwrócić wszystkie zarobione pieniądze. Przypominamy, że przedsiębiorczy nowojorczyk planował uzbierać fundusze na studia wyższe. [Mac Rumors]

podobne treści

 • dfconcentrator

  Łase na kasę kutasy. Sami nie potrafili zrobić, to słusznie ktoś wpadł na pomysł żeby sprzedawać obudowy. fApple – typowy pies ogrodnika.

 • zzz

  Czytałem, ze Apple nie zrobił białego iPhona 4 bo kolor bieli po roku stawał się pożółkły w wyniku zastosowanych materiałów. Firma poszukiwała trwałej bieli i coś długo jej to zajęło. Chłopak najprawdopodobniej sprzedawał te obudowy które staną się żółte po czasie.

 • Anonim

  Tylko nie pies ogrodnika :)

  Impotencja Apple w tworzeniu skutecznych rozwiązań kończy się tam, gdzie zamiast inżynierów mogą do akcji wkroczyć prawnicy. Jak się czegoś nie umie zrobić, to trzeba udupić tych, którzy potrafią…

  http://applefobia.blox.pl/html

 • iforget911

  20 lipca 1933 r. Watykan zawarł konkordat z III Rzeszą Hitlera, oprócz tego podpisano tego samego dnia tajny protokół między III Rzesza a Stolicą Apostolską. Oto fragmenty: „Na wypadek… wprowadzenia powszechnego obowiązku wojskowego zaciąg kapłanów oraz innych członków kleru świeckiego i zakonnego do wojska odbywać się będzie za zgodą Stolicy Apostolskiej w sposób regulowany następującymi zasadami: – studenci kościelnych zakładów filozoficznych i teologicznych przygotowujący się do kapłaństwa są wolni od służby wojskowej i ćwiczeń do niej przygotowujących, z wyjątkiem powszechnej mobilizacji;
  w razie powszechnej mobilizacji duchowni… są wolni od zaciągu;
  Chcesz wiedzieć więcej wejdź na: http://www.ksiegarniaswit.pl/79865-kosciol-a-faszyzm-anatomia-kolaboracji.html