news

Apple uruchomi usługę cyfrowej subskrypcji czasopism

Na koniec przyszłego miesiąca Apple szykuje konferencje, która staje się coraz bardziej tajemnicza. Nie chodzi o to, że brak plotek na temat tego, co Cupertino zamierza zaprezentować w przyszłości, wręcz przeciwnie, takich doniesień jest mnóstwo. Większość z nich jednak ma nie być gotowa na koniec marca.

A co może być gotowe? Jeśli wierzyć w doniesienia serwisu Buzzfeed, Apple będzie chciało iść za trendem widocznym w ubiegłym roku i rozwinąć w tym roku swoje cyfrowe usługi. Na odpowiedź na Netflixa ze stajni Apple jeszcze trochę poczekamy, usługa ma nie być jeszcze gotowa na 25 marca, debiut w tym dniu tańszego iPada czy słuchawek AirPods 2 też ma być mało prawdopodobny.

Według źródeł serwisu, Apple chciałoby tego dnia zaprezentować nową usługę subskrypcji cyfrowych czasopism. Dostęp do nowej platformy miałby kosztować klientów 10 dolarów miesięcznie, ale według źródeł Buzzfeed, Cupertino ma w rozmowach z wydawcami stawiać ostre warunki – Apple chce zachowywać aż połowę z tego dla siebie, podczas gdy prowizja firmy w przypadku aplikacji i gier z App Store wynosi trzydzieści procent. Jak nietrudno się domyślić, wydawcy nie są szczególnie zachwyceni takimi warunkami.

Czy rzeczywiście uda się namówić odpowiednią ilość wydawców do tego, by oddali wystarczająco dużo cyfrowych treści pod kontrolę Apple? Wszystko wyjaśni się za ponad miesiąc.

Ilustracja: Flickr/jasonr611

podobne treści