biznes

Apple udało się zakazać sprzedaży Samsunga Galaxy Tab 7.7 w UE

Przy wydatnej pomocy niemieckiego sądu. Sąd w Düsseldorfie odrzucił apelację Samsunga, który argumentował, że zakaz sprzedaży Galaxy Tab 7.7 powinien dotyczyć tylko i wyłącznie Niemiec, i rozszerzył go na całą Unię Europejską. Wszystko to ponieważ Galaxy Tab wygląda podobnie do urządzenia przedstawionego na rysunkach projektowych Apple z 2004 roku.

Nie jestem prawnikiem, więc nie jestem w stanie zrozumieć w jaki sposób wyrok, który zapadł w Niemczech może dotyczyć konsumentów na przykład w Polsce, ale najwidoczniej może. Jeśli wydaje się to Wam abstrakcyjne, nie jesteście w tym odczuciu osamotnieni:

„Jeśli Apple będzie nadal wnosiło oskarżenia na podstawie tak szeroko rozumianych wzorów użytkowych, innowacja w zakresie designu oraz postęp w branży może zostać zatrzymany,” stwierdził rzecznik Samsunga komentując wyrok niemieckiego sądu.

Jest to chyba jeden z najbardziej subtelnych komentarzy dotyczących wojen patentowych, ale nie zmienia to faktu, że okładając się wzajemnie pozwami, producenci sprzętu zaczynają szkodzić konsumentom ograniczając wybór dostępnych produktów.

[Web Wereld via The Next Web]

podobne treści