news

Apple tworzy własnego Netflixa

Podczas wczorajszej konferencji Apple potwierdziły się krążące już od dłuższego czasu plotki na temat tego, że Cupertino zamierza uruchomić własną usługę streamowania treści wideo.

Wczorajsza konferencja Apple skupiała się przede wszystkim na usługach, na których Apple od jakiegoś już czasu zarabia coraz więcej. Było więc o Apple News+, Apple Arcade, zapowiedziano też karty kredytowe Apple. Ale największą zapowiedzią było Apple TV+.

Przynajmniej jeśli jej wielkość mierzyć ilością gwiazd zaangażowanych w prezentację. Podczas prezentacji Apple TV+ na scenie pojawili się bowiem tacy aktorzy jak Reese Witherspoon, Jennifer Aniston i Jason Momoa oraz reżyserowie Steven Spielberg i J.J. Abrams. Choć trzeba przyznać, że budżet Apple TV+ również nie będzie skromny – na własne produkcje, które mają konkurować z ofertą Netflixa, Amazon Prime czy Hulu, Cupertino planuje wydać w najbliższym czasie około 2 miliardów dolarów.

Apple planuje jednoczesną premierę usługi w ponad stu krajach na całym świecie. Na razie nie wiadomo jeszcze, ile kosztować będzie usługa wideo z Cupertino, ale jej premiera ma odbyć się jesienią tego roku.

podobne treści