biznesnewsWiadomość główna

Apple trolluje w Polsce

Jakby mało było Cookowi procesów z Samsungiem, prawnicy Apple uaktywnili się w także naszym kraju. Amerykańska firma wystąpiła do Urzędu Patentowego RP o unieważnienie znaku towarowego A.pl.

A.pl jest znakiem towarowym należącym do spółki A.pl Internet s.a. W tej domenie znajduje się już od dłuższego czasu sklep – delikatesy internetowe. Czym zasłużyły sobie one na taką uwagę Apple? Otóż Apple zarzuca polskiej spółce, że ta zarejestrowała znak towarowy, który jest zbyt podobny do znaku towarowego Apple i wykorzystuje ich renomę.

Pierwsza posiedzenie Kolegium ds. Spornych Urzędu Patentowego RP w tej sprawie odbyło się 29 sierpnia, na razie sprawa została odroczona. Niezależnie od tego czy kolegium przyzna rację Apple czy Internet s.a., obu stronom przysługiwać będzie skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Tak, to nie żarty. Gigantyczna korporacja z USA próbuje właśnie pozbawić znaku towarowego delikatesów internetowych ponieważ może on wprowadzić w błąd przeciętnego konsumenta Apple. Można powiedzieć bardzo dużo o fanboyach Apple, ale nigdy bym nie przypuszczał, że ktokolwiek jest w stanie pomylić smartphone’a z jabłuszkiem z delikatesami internetowymi (nawet jeśli mają dziś na promocji płyn do kąpieli o nazwie „Zielone Jabłuszko„). Najwyraźniej Apple jest innego zdania.

Prezes zarządu A.pl Internet s.a., Radosław Celiński, potwierdził tę informację:

Wniosek faktycznie się pojawił, ale do czasu rozstrzygnięcia nie udzielamy żadnych komentarzy.

Skontaktowałem się także z drugą stroną, jednak jak na razie nie uzyskałem żadnej odpowiedzi.

[Telepolis]

podobne treści