smartfony

Apple testuje iPhone’y z ekranem 6 cali

Jeśli wierzyć plotkom, Apple zamierza w przyszłym tygodniu zaprezentować dwa nowe modele iPhone’ów. Ale prace nad kolejną wersją smartphone’a z jabłuszkiem już ruszyły. Jak donosi The Wall Street Journal, Cupertino testuje właśnie urządzenia z ekranami o przekątnej nawet 6 cali.

Tak duży ekran byłby ogromną zmianą w porównaniu do iPhone’a 4, którego wyświetlacz ma „jedynie” 3,5 cala. Ale iPhone’a z sześciocalowym ekranem można chyba (przynajmniej na razie) wykluczyć – jak mogliśmy się przekonać podczas słynnego procesu Apple vs Samsung, Apple często buduje różnego rodzaju prototypy, by przetestować funkcjonalność urządzeń w zależności od takich czynników jak kształt czy właśnie przekątna ekranu. Testy te są bardzo starannie dokumentowane ale testowe urządzenia zwykle nie trafiają do produkcji.

Nie zmienia to faktu, że Apple najwyraźniej zainteresowane jest wprowadzeniem większych wyświetlaczy do swoich smartphone’ów – najmniejsze z testowanych aktualnie urządzeń ma podobno ekran o przekątnej 4,8 cala.

podobne treści