mobilenews

Apple Store ewakuowany z powodu eksplozji baterii

Jeśli chodzi o wybuchające baterie smartphone’ów, to najgłośniejsza sprawa ostatnich lat związana była oczywiście z wadliwymi akumulatorami Samsungów Galaxy Note 7. Ale podobne problemy mogą dotknąć sprzęt każdej firmy. Ostatnio z powodu wybuchu baterii trzeba było ewakuować Apple Store.

Jak donosi serwis Ubergizmo, sklep Apple w Amsterdamie musiał zostać ewakuowany po tym, jak wybuchła bateria w jednym z iPadów. Pracownicy sklepu wykazali się zimną krwią i bardzo szybko zabezpieczyli wadliwe urządzenie umieszczając je w pojemniku z piaskiem, dzięki czemu nie wybuchł pożar.

Nikomu też nie stało się nic poważnego, ale wezwani na miejsce ratownicy udzielili pomocy trzem pracownikom sklepu, którzy mieli problemy z oddychaniem z powodu toksycznych oparów wydobywających się z wadliwej baterii. Strażacy zamknęli sklep, a później pracowali nad odpowiednim przewietrzeniem pomieszczenia. Nie jest to pierwszy taki przypadek – z powodu problemów z bateriami urządzeń sklepy Apple między innymi w Szwajcarii czy Hiszpanii musiały być ewakuowane w przeszłości.

Zdjęcie: Flickr/Ten safe frogs

podobne treści