news

Apple sprzedaje dziennie więcej iPhonów niż rodzi się dzieci na świecie

Jeśli wierzyć w wynik sprzedaży, jaki osiągnął Apple w pierwszym kwartale fiskalnym bieżącego roku, to wychodzi na to, że liczba kupowanych dziennie iPhonów przekroczyła liczbę codziennych narodzin.

Firmie Apple udało się sprzedać 37,04 miliona smartfonów w ciągu jednego kwartału fiskalnego, co oznacza średnią dzienną sprzedaż wynoszącą 377 900 iPhonów. Dla porównania: średnia narodzin w ciągu jednej doby wynosi na świecie 371 tysięcy.

Zadziwiająca jest nie tylko liczba produkowanych przez „zwierzęta” iPhonów, lecz przede wszystkim umiejętność sprzedania ich ludziom nieraz czekającym w długich kolejkach po pięknie zapakowany iGadżet dla siebie.

Warto mieć jednak na uwadze, że w przeciwieństwie do iPhonów (i innych gadżetów), dzieci przychodzą na świat ze stałą częstotliwością i pojawiają się hurtem pod choinką. Oznacza to mniej więcej tyle, że Apple może mieć problem z powtórzeniem tego wyczynu przed upływem kolejnych dziewięciu miesięcy. Możliwe, że pojawienie się iPada 3 ożywi nieco sprzedaż. [Apple, TNW, Cult of Mac, zdjęcie: AP]

podobne treści

  • An.a

    Żenująca reklama.

  • ana

    Żenujący komentarz