newssmartfony

Apple spowalnia działanie starszych iPhone’ów

Od jakiegoś czasu krążyły plotki, że Apple celowo spowalnia działanie starszych iPhone’ów. Cupertino w końcu postanowiło odnieść się do tych oskarżeń. Okazuje się, że Apple rzeczywiście tak robi. Oczywiście dla dobra użytkowników.

Apple postanowiło przerwać milczenie w sprawie rzekomego spowalniania przez firmę starszych smartphone’ów z jabłuszkiem. Okazuje się, że podejrzenia były słuszne, co więcej, nie jest to żaden przypadek, a celowa polityka firmy. Która, dodajmy, będzie kontynuowana w przyszłości.

Swoją decyzję Apple argumentuje tym, że użytkownicy skarżyli się na baterie w starszych urządzeniach. Żeby przedłużyć ich żywotność, Cupertino postanowiło obniżyć taktowanie ich procesorów. I nie jest to, przynajmniej według firmy, nieetyczne postępowanie wobec klientów, to ich „ochrona”:

„Naszym celem jest zapewnienie klientom najlepszych doznań, w tym także tych dotyczących ogólnej wydajności i wydłużenia czasu eksploatacji urządzeń. Akumulatory litowo-jonowe, gdy znajdują się w niskiej temperaturze, mają niski poziom naładowania baterii lub starzeją się, stają się mniej zdolne do dostarczania odpowiedniego napięcia, co może spowodować nieoczekiwane wyłączanie się urządzenia w celu ochrony jego elementów elektronicznych.

W ubiegłym roku wprowadziliśmy tę funkcjonalność w modelach iPhone 6, iPhone 6s i iPhone SE, aby wyrównać chwilowe wartości szczytowe wtedy, gdy jest to konieczne i by zapobiec nieoczekiwanemu wyłączaniu się urządzeń w takich warunkach. Rozszerzyliśmy tę funkcjnalność na iPhone’a 7 z iOS 11.2 i planujemy dodać obsługę innych produktów w przyszłości,” stwierdził przedstawiciel Apple w oświadczeniu przesłanym portalowi The Verge.

Apple nie pozostawia więc wątpliwości – spowalnia starsze urządzenia i będzie robić to w przyszłości.

podobne treści