news

Apple sfałszował również zdjęcie iPhona 3G i Samsunga Galaxy S

Niecały tydzień temu czterech na pięciu Czytelników Gizmodo uznało, że różnice między tabletami Apple i Samsunga widać lepiej, niż na sfabrykowanych zdjęciach dołączonych do pozwu. Jeśli można było uważać je za „wypadek przy pracy” prawników Jabłka, o tyle sfabrykowanie wyglądu iPhona 3G i Galaxy S już nie…

Historia lubi się powtarzać, czego najlepszym dowodem jest zdjęcie przedstawiające iPhona 3G i wydawać by się mogło identycznie wyglądającego SGS-a. Prawnicy, którzy wraz z grafikami przygotowywali załączniki do pozwu przeciwko Samsungowi będą musieli znaleźć niezłe wytłumaczenie tego, dlaczego skurczyli również najlepiej sprzedający się smartfon największego konkurenta swojego klienta na rynku tabletów i smartfonów.

Liczby nie kłamią

Samsung Galaxy S ma wymiary: 122,4 milimetra wysokości i 64,2 milimetra szerokości, podczas gdy iPhone 3G (Apple twierdzi, że to niego Samsung skopiował) odpowiednio: 115,5 na 62,1 milimetra. Ciekaw jestem, którego kontrolera musieli używać prawnicy reprezentujący firmę Apple, żeby zgubić niemal centymetr różniący oba telefony…

Apple zdaje sobie sprawę, że Galaxy S jest zwyczajnie większy od iPhona, mimo to nie zawahał się go skurczyć. Niebawem sąd w Hadze będzie musiał podjąć decyzję, między innymi na podstawie tego zdjęcia, o kompletnym zakazaniu jego sprzedaży w Unii Europejskiej. Jaki wynik obstawiacie?

Apple robi co tylko może, by wyeliminować jedne z najlepszych produktów Samsunga na Starym Konkynencie. Oskarżeniami o kopiowanie „wyglądu” iGadżetów może się tylko ośmieszyć, ale za prezentowanie sfabrykowanych zdjęć powinna go już spotkać kara – stanie się to jednak tylko w sądzie, ponieważ o swoich fanów Apple martwić się nie musi. [Webwereld.nl, PC World] #!#ankieta#!#

podobne treści

 • a

  prawo prawem – ale miedza jest po Apple stronie

 • ZnanyPrawnik

  To nie jest żadne fałszerstwo ! W pozwie Apple chodzi o skopiowanie WZORU. Nieistotna jest w tym wypadku różnica w wielkości, ponieważ w reklamie i tak nie ma takiego punktu odniesienia, dzieki któremu odbiorca bedzie w stanie zauważyć znacząca różnicę. I odwrotnie, jeśli w reklamie Apple wystąpiłby 5-cio metrowy iPhone, to znaczyloby to, ze Apple nie reklamuje iPhona ? W sgs skopipwane zostały bardzo dokładnie proporcje miedzy wymiarami, charakterystyczne cechy wyglądu i ich kompozycja, co w efekcie końcowym dało produkt wyglądem BARDZO zbliżony do zastrzezonego przez Apple wzoru. Apple ma racje, ze dochodzi swego.

 • seruch

  @znanyprawnik
  Juz nie publikujesz pod nickiem „Wiejski Głupek”? szkoda… tamten nick bardziej do ciebie pasuje.

 • baklarzan

  Nigdy nie pomyliłbym SGS z iP. To są dwa różne telefony. Różnice są bardzo zauważalne choćby tył SGSa, przyciski z przodu lub wielki napis „Samsung” pod głośnikiem. Poza tym czemu w sądzie pokazano menu aplikacji w Samsungu a nie jego główny, domyślny pulpit. Po prostu „Japko” się boi konkurencji, ale kto mieczem wojuje od miecza ginie. Takie wycieczki po europejskich sądach i trollowanie patentami nie wyjdzie na dobre firmie pana w czarnym golfie.

 • 1.patryk.4

  @baklarzan, dlatego że w iPhonie też pokazano menu? Mieli pokazać menu iPhone i ekran główny Samsunga?

 • Dawid

  @1.patryk.4
  Skoro w iPhonie pokazano ekran główny, to w Samsungu też powinni :P

 • deathmul
 • iforget911

  Powinniście koniecznie przeczytać tę książkę: http://www.ksiegarniaswit.pl/91997-bylem-ksiedzem-owoce-zla-tom-3.html

 • tomekw1992

  @ZnanyPrawnik:
  „W sgs skopipwane zostały bardzo dokładnie proporcje miedzy wymiarami, charakterystyczne cechy wyglądu i ich kompozycja…”

  Zobaczmy…
  -Proporcje wyśwetlacza – NIE
  -Układ przycisków – NIE
  -Wygląd głosnika – szerszy na Samsungu i w innym miejscu – PRAWIE
  -Forma prostokątu z zaokrąglonymi bokami (nie licząc tylnej części) – Apple próbował to opantentować – bezskutecznie (to tak jakby opatentować trójkąt >_<) - NIE -Tylna forma - NIE -Menu główne - Tu bym sie przyczepił, bo widać podobieństwo, ale to nie to samo. Zresztą Apple w następnym iOS doda ściągany na dół pasek z notyfikacjami z Androida... Im wolno kopiować? - PRAWIE -Metalowe obrzeże - dostosowane do innej formy - NIE (chyba, że ten metal też opatentują?) Naprawdę jest się o co kłócić? Cała ta sprawa to jeden wielki szum marketingowy.

 • Anonim

  Ja to widzę tak :
  Samsung przestaje produkować podzespoły do srajfona i srajpada :D
  Srajpple w panice szuka z zewnątrz innego producenta procków i dodatkowych podzespołów które miały by zastąpić Samsunga. Wątpię by jakiś gigant mógł by zastąpić Samsunga ;)

 • satjez

  I dlatego korzystam z HTC (model Desire HD). Tu nikt niczego nie kopiuje, wszystko jest oryginalne. interfejs HTC Sense jest 100 x lepszy i 200 x bardziej umożliwiający customizację niż menu z iPhona 3 i 4 i napewno ładniejszy niż ten z SGS.