biznes

Apple rezygnuje z części dostaw Samsunga

Relacje między Samsungiem a Apple nigdy nie były proste. Po wygranym przez Apple procesie stały się jeszcze bardziej skomplikowane, zwłaszcza, że to właśnie Samsung jest głównym dostawcą podzespołów dla Cupertino. Apple jednak stara się poszerzyć swój krąg dostawców i rezygnuje z części podzespołów Samsunga.

Ostatnią ofiarą takiej polityki stały się kości DRAM i NAND produkcji Samsunga, które miały być instalowane w najnowszym iPhone’ie. Reuters podaje, że Apple właśnie zredukowało swoje zamówienie na te podzespoły. Źródła agencji twierdzą, że nie ma to bezpośredniego związku z procesem a jest efektem planowanego przez Apple poszerzania łańcucha dostawców.

„Samsung nadal jest na liście pierwszych dostawców kości pamięci (dla nowych iPhone’ów). Jednak zamówienia Apple zmniejszają się i Samsung nadrabia zmniejszone zamówienia przede wszystkim przez wykorzystanie chipów w produkcji własnych telefonów.”

Kości DRAM i NAND produkować dla Apple będą także japońskie Toshiba i Elpida Memory oraz, mająca siedzibę w Korei, SK Hynix.

[Reuters]

podobne treści