biznesWiadomości promowane

Apple przeznaczy 45 miliardów dolarów na dywidendy

No i nie będzie rozdawania pieniędzy, spektakularnych i zaskakujących inwestycji ani klonowania Jobsa – na specjalnej konferencji prasowej Apple ogłosiło dziś, że na wypłatę dywidend i skup własnych akcji przeznaczy 45 miliardów dolarów. Przekłada się to na zysk w wysokości 2,65 dolara na akcję. Jak powiedział Tim Cook:

Część środków już przeznaczyliśmy na duże inwestycję w spółkę – badania i rozwój, zakupy nowych firm, otwarcie nowych sklepów, infrastrukturę oraz strategiczne zabezpieczenie łańcuchu dostaw. W przyszłości również będziemy wykonywać takie ruchy. Pomimo dokonania licznych inwestycji posiadamy środki pozwalające na zabezpieczenie strategicznych możliwości. Mamy także bardzo dużo środków do prowadzenia bieżącej działalności. Dlatego zamierzamy rozpocząć programy wypłaty dywidend i skupu akcji.

Dodatkowe 10 miliardów dolarów zostanie przeznaczone na przyszłoroczny skup akcji, którego głównym celem, będzie „neutralizacja rozdrobnienia akcji, które przypadłyby przyszłym pracownikom w ramach programów zakupu akcji spółki”.

podobne treści