news

Apple przeprowadzi zewnętrzny audyt zakładów Foxconn. Na serio czy pod publiczkę?

Po fali krytyki związanej z warunkami pracy w chińskich zakładach produkcyjnych Apple podda je specjalnemu audytowi, który przeprowadzi międzynarodowa organizacja Fair Labor Association (FLA). Inspektorzy sprawdzą fabryki Foxconna w Szenzen i Chengdu.

Apple zamierza zająć się problemem na serio czy to tylko ze względu na PR?

Zgodnie z informacją prasową Apple, FLA przeprowadzi kontrolę w placówkach, gdzie składanych jest 90 proc. produktów Apple. Po tym, jak oceni panujące w nich warunki, przekaże Apple swoje rekomendacje. Oto jak będzie wyglądał autyd:

W ramach niezależnej kontroli FLA przeprowadzi rozmowy z tysiącami zatrudnionych o ich warunkach pracy i życia, włączając w to bezpieczeństwo, zdrowie, wynagrodzenie, godziny pracy oraz komunikację z kierownictwem. Ekipa FLA sprawdzi teren zakładów, hotele przyzakładowe oraz inne pomieszczenia użytkowe oraz przeprowadzi dokładną kontrolę dokumentów związanych z procedurami na każdym etapie zatrudnienia.

Brzmi to bardzo rygorystycznie, jednak trzeba zaznaczyć, że takie audyty mogą być tylko gestami bez znaczenia, robionymi pod publiczkę. Apple zaznacza, że przeprowadziło ponad 500 audytów swoich placówek od 2006 roku, włączając w to 40 audytów zakładów Foxconn.Będziemy przyglądać się uważnie, czy zewnętrzna kontrola doprowadzi do głębszej zmiany.

[Apple]

podobne treści

 • dfg

  Apple nigdy nie robi niczego pod publiczkę.

 • chuck

  to publiczka robi wszystko pod Apple?

 • chuck2

  to wszystko robi publiczkę pod Apple

 • m

  to Apple robi publiczkę pod wszystko