biznes

Apple przejmie dział modemów Intela?

Jak wszyscy wiemy, Intel specjalizuje się w produkcji procesorów. Ale firma posiada też dział zajmujący się modemami. Jeszcze. Bo niebawem pójdzie pod młotek.

Dział Intela, zajmujący się modemami, specjalizował się w modemach wykorzystywanych w sprzętach Apple, ponieważ to właśnie Cupertino było jego największym klientem. A piszę o tym w czasie przeszłym, ponieważ firma straciła ten kontrakt, a działalność oddziału została wstrzymana. Jednak najprawdopodobniej nie na długo – jak donosi Wall Street Journal, to właśnie Apple najprawdopodobniej odkupi tą część firmy od Intela.

Obie firmy są już podobno na etapie bardzo zaawansowanych rozmów na ten temat, a według informacji, jakie zdobył dziennik, transakcja może opiewać nawet na kwotę miliarda dolarów. Przejmując dział, Apple przejmie też na własność odpowiednie patenty, do firmy przejdzie też część dotychczasowych pracowników.

Jeśli uda się rozstrzygnąć wszystkie kwestie, które zostały jeszcze do ustalenia, przejęcie może zostać oficjalnie ogłoszone jeszcze w tym tygodniu. Źródło dziennika twierdzi jednak, że konkretne decyzje jednak jeszcze nie zapadły, więc do transakcji nie musi wcale dojść. Dla Apple byłaby to jednak okazja do uniezależnienia się od Qualcomma i uproszczenia łańcucha dostaw przed planowanym na przyszły rok pojawieniem się modemów 5G w iPhone’ach.

Ilustracja: Flickr/Hakan Dahlstrom

podobne treści